Zubné CT, kedy a prečo je dôležité?

Súčasná doba prináša obrovský rozvoj technológií, ktoré umožňujú výrazné zvýšenie kvality diagnostiky a následnej liečby. Vývoj moderných technológií nastáva aj v zubnom lekárstve, kde je jedným z najväčších prínosov pre diagnostiku možnosť 3D röntgenového vyšetrenia – CBCT.  Zubný 3D röntgen umožňuje lekárom zobraziť anatómiu zuba z rôznych uhlov, a tým vopred určiť a predchádzať neočakávaným komplikáciám pri liečení zubov. 3D snímok tak dokáže ušetriť pacientovi čas v zubnom kresle a pomáha mu pochopiť, aké ošetrenie je nevyhnutné pri liečbe jeho stavu. Pre zvyšovanie starostlivosti o pacientov je aj naše pracovisko vybavené moderným röntgenovým prístrojom CBCT (Cone Beam Computed Tomography) pre zhotovovanie 3D snímok pacientov.

Má význam ošetrovanie mliečnych zúbkov?

Absolvovali ste preventívnu prehliadku a objavil sa u Vášho dieťaťa zubný kaz? Určite viacerých z Vás napadlo, či má vôbec význam zúbok ošetrovať, veď predsa aj tak vypadne. U nás v Oradente veríme, že záchrana každého zúbku má význam!

11 tipov ako pripraviť dieťa na prvú návštevu zubnej ambulancie

Ako rodič prežívate s vašim dieťatkom veľa dôležitých míľnikov. Prvý úsmev, prvé slová, či kroky. Jedným z takýchto míľnikov je aj prvá návšteva u zubára. Pre celkové orálne zdravie je veľmi dôležité, aby si dieťa vytvorilo príjemný pocit z návštevy zubára. Významnú úlohu v tom zohráva psychologický prístup zubného lekára, ale aj celého tímu zubnej ambulancie. Nemenej dôležitý je prístup samotných rodičov.

Čo všetko by mala obsahovať preventívna prehliadka u zubného lekára?

Chodíte pravidelne na preventívne prehliadky k zubnému lekárovi a po pár minútach už odchádzate z ambulancie? Poznáte to? Je šanca odhaliť za tak krátky čas a iba vizuálnym vyšetrením všetky problémy v ústnej dutine?

 

S radosťou k zubárovi: Kedy prísť s dieťaťom na prvú návštevu?

Prvú návštevu dieťatka v zubnej ambulancii rodičia často podceňujú a odkladajú, nakoľko si myslia, že nie je potrebná, či bude pre dieťa traumatizujúca. Veľakrát sa stáva, že prídu s dieťaťom k zubnému lekárovi, až vtedy, keď ho niečo bolí. Toto býva príčinou strachu a nespolupráce zo strany dieťaťa. Veľmi dôležité je preto navštíviť zubnú ambulanciu, keď ho nič nebolí.

Biele zuby po celý rok

Žiarivý úsmev bol a vždy bude veľmi atraktívny. Dodnes niektorí skúšajú babské recepty, no pozor, sklovinu je možné nevedomosťou aj poškodiť. Bielenie zubov je v dnešnej dobe jednoduchý stomatologický výkon, ktorý je vykonávaný pod dohľadom zubného lekára alebo dentálnej hygieničky takmer v každej  zubnej ambulancii.