Dentálna niť vs. medzizubná kefka. Čo skôr?

Určite sa zhodneme, že tieto dve pomôcky, rovnako ako zubnú kefku, už dnes nájdeme takmer v každej domácnosti. Na rozdiel od zubnej kefky sa dostanú tam, kam ona nie.

Poznáte ale rozdiely v ich používaní?

Aby deti mali zdravé zúbky

Zaujíma Vás čo robiť, aby Vaše dieťa poznalo zubný kaz a iné ochorenia dutiny ústnej len z rozprávnia? Máme pre Vás pár základných rád, ktoré Vám pomôžu to dosiahnuť!

Keď sa zuby múdrosti samé neumúdria...

Zuby múdrosti sú tretie stoličky, tzv. osmičky a niekedy nás vedia poriadne potrápiť. Prerezávajú sa medzi 17. a 30. rokom života. Môžu sa prerezať aj skôr alebo oveľa neskôr, no ideálne je, keď sa prerežú ľahko a bez komplikácií. Zuby múdrosti majú veľmi často atypické tvary korunky aj koreňov, a tak sa stáva, že sa jednoducho nezmestia tam, kam by sa mali, neprerežú sa alebo sa prerežú len čiastočne (len časťou svojej korunky). Ak nemajú dostatok priestoru v ústnej dutine , tlačia do všetkého naokolo a spôsobujú tak nemalé problémy – bolesti, infekcie, zápaly aj hnisanie.

Pečatenie

S termínom pečatenie sa najčastejšie prvý krát rodičia stretnú v období okolo 6 roku života dieťaťa, kedy dochádza k prerezávaniu prvých stálych stoličiek. Táto metóda nám pomáha v boji proti zubnému kazu na čerstvo prerezaných dospeláckych zúbkoch.

Reendodontické ošetrenie - čo to znamená, ako a kedy sa vykonáva?

V Oradente pomáhame aj pacientom, ktorí sú odoslaní svojim ošetrujúcim zubným lekárom v prípadoch, kedy je potrebné vykonať opakované ošetrenie koreňového kanálika, odborne nazývané reendodontické ošetrenie.

Podstatou reendodoncie je detailné odstránenie celej starej, nevyhovujúcej výplne, preliečenie zápalu (eliminácia baktérii) a zhotovenie novej plne funkčnej koreňovej výplne. 

Dieťa nespolupracuje. Čo teraz?

Deti, s ktorými sa stretávame u nás v Oradente sú rôzne. Niektoré odvážnejšie, iné bojazlivejšie, niektoré si odniesli nepríjemný zážitok z predošlého ošetrenia boľavého zúbku. My ale chceme, aby každý náš malý pacient k nám chodil bez zbytočného strachu a stresu z ošetrenia.