Detské korunky

Čo vlastne korunka je? S potrebou zhotovenia korunky sa väčšinou stretávame u dospelých pacientov, ale v určitých prípadoch má význam aj v detskej stomatológii. Môžete si to predstaviť ako obal, ktorý nám prekrýva zub a nahradzuje časti chýbajúce v dôsledku zubného kazu, prípadne úrazu. 

 

Dentálna hygiena nie je len kozmetická záležitosť – nepodceňujte ju!

Čoraz častejšie počúvame o dentálnej hygiene, ktorá hrá dôležitú úlohu v starostlivosti o naše zuby. Moderná medicína uprednostňuje výkony preventívne pred liečebnými. Najlepšou prevenciou proti vzniku zubného kazu a zápalu ďasien je pravidelná zubná hygiena.

Kedy začať s čistením zúbkov a ako na to?

Máte doma malého človiečika, ktorému sa tlačia prvé zúbky? Váhate kedy a ako začať s pravidelnou starostlivosťou o detský chrup?  

V zdravom tele, zdravý chrup!

Naše telo je komplexný organizmus, v ktorom všetko so všetkým súvisí a ústna dutina nie je výnimkou. Každá zo súčastí nášho organizmu môže ovplyvňovať svoje najbližšie, ale aj vzdialené okolie. Z medicínskeho hľadiska neexistuje problém, ktorý by postihoval len úzko ohraničenú oblasť, tam sa usadil a tam aj ostal. Zanedbaná diagnóza je obvykle podnetom ku vzniku ďalšej. Takto to funguje aj so zubami, ústnou dutinou a orgánmi ľudského tela Mnohí z nás ústnu hygienu často zanedbávajú a domnievajú sa, že najhoršie, čo im hrozí, je strata zuba. Je to však obrovský omyl – v ústach to nekončí a v skutočnosti môžete stratiť oveľa viac ako len zub.

Má význam ošetrovanie mliečnych zúbkov?

Absolvovali ste preventívnu prehliadku a objavil sa u Vášho dieťaťa zubný kaz? Určite viacerých z Vás napadlo, či má vôbec význam zúbok ošetrovať, veď predsa aj tak vypadne. U nás v Oradente veríme, že záchrana každého zúbku má význam!

Zubné CT, kedy a prečo je dôležité?

Súčasná doba prináša obrovský rozvoj technológií, ktoré umožňujú výrazné zvýšenie kvality diagnostiky a následnej liečby. Vývoj moderných technológií nastáva aj v zubnom lekárstve, kde je jedným z najväčších prínosov pre diagnostiku možnosť 3D röntgenového vyšetrenia – CBCT.  Zubný 3D röntgen umožňuje lekárom zobraziť anatómiu zuba z rôznych uhlov, a tým vopred určiť a predchádzať neočakávaným komplikáciám pri liečení zubov. 3D snímok tak dokáže ušetriť pacientovi čas v zubnom kresle a pomáha mu pochopiť, aké ošetrenie je nevyhnutné pri liečbe jeho stavu. Pre zvyšovanie starostlivosti o pacientov je aj naše pracovisko vybavené moderným röntgenovým prístrojom CBCT (Cone Beam Computed Tomography) pre zhotovovanie 3D snímok pacientov.