Stomatologická chirurgia a implantológia

Stomatologická chirurgia a implantológia

Chirurgické extrakcie zubov múdrosti

Najčastejšie extrahovanými zubami na našej klinike sú nesprávne rastúce zuby múdrosti. Ostatné zuby u nás skôr zachraňujeme ako extrahujeme. Vďaka mikroskopickému reendodonctikému ošetreniu výrazne klesol aj počet resekcií, teda amputácií koreňového hrotu.

 

Frenulektómie, frenulotómie

Bežne vykonávame aj frenulektómie u dospelých alebo frenulotómie teda podstrihnutie uzdičky u dojčiat. U dojčiat sa najčastejšie jedná o jazykovú uzdičku, ktorá spája spodnú stranu jazyka so spodinou ústnej dutiny. Ak je uzdička skrátená, jazyk je menej pohyblivý a  bábo môže mať problém pri kojení, keďže pri saní nedokáže vytvoriť dostatočný podtlak, pije dlho ale vypije málo, je preto podráždené a nepriberá.

 

Zubný implantát

Náhrada chýbajúceho zuba je možná vďaka zubnému implantátu. Na posúdenie kvality kosti a následne k určeniu vhodného typu implantátu je vhodné zhotovenie CBCT snímku. Na jeho základe a na základe vyšetrenia pacienta chirurg rozhodne o postupe implantácie. Netreba však zabúdať, že o zubný implantát sa tiež treba poctivo starať a dodržiavať základy správnej hygieny.